Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuklara oyun kurma becerisini, ebeveynlere oyun sağlayıcısı olmanın inceliklerini deneyim odaklı programlarla aktarmayı amaçlayan, çevrimiçi (online) bir oyun buluşma platformudur.
 
Programlara kayıt yaptırabilmek için, ilgili programın sayfasında bulunan ‘satın al’ adımlarını takip etmeniz gereklidir. Tüm programların sayfalarında süreç ile ilgili bilgi bulunmaktadır.

Bioyunkur.com web sitesinden kayıt olabilir veya bilgi talep edebilirsiniz. Eğitim danışmanımız sizi arayarak sorularınızı cevaplar.

Oyun oynamanın sınırı yoktur. Ancak uzaktan – online yapılan programlarımız için etkin – odak yaş aralığı 4 -12 olarak belirlenmiştir. Programlarımızın her biri farklı yaş aralıklarına hitap eder. Program sayfalarından ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir. 
Bi’oyunkur ebeveynler için de programlar yürütmektedir. Online söyleşi ve oyun atölyelerimiz ebeveynlerin birer oyun sağlayıcısı olmalarını destekleyen programlardır.
Bi’oyunkur programlarında yer alan yaklaşık 100 oyun; tasarım, el becerisi, rol, hikâye, kinestetik, odaklanma ve eğitsel oyunlar olarak sınıflandırılır. Oyunlar çocukların oyun menülerini zenginleştirmek ve kendi oyunlarını kurmaları için zemin oluşturur. 
Tamamı fiziksel – gerçek oyunlardır, ancak Bi’oyunkur dijital oyunları dışlamaz ve dijital uygulamaları fiziksel oyunu destekleyen bir araç olarak kullanır.
Oyun koçları çocukların oyun kurucu özelliklerini destekleyen geliştiren programın yürütücüleridir. Tüm oyun koçları öncelikle eğitmen ve oyun sağlayıcısıdır. Ek olarak çocuk gelişimi, yaratıcı drama, tiyatro gibi farklı alan uzmanlıkları bulunur. 
Oyun kurmak; oyun mekaniklerini, mekanı, nesneleri kullanarak, hayal gücümüzün eşliğinde yeni oyunlar tasarlamaktır. Oynamak kurduğumuz oyunun deneyimlenmesidir. Oyun; kurmak ve oynamak birleştiğinde yaratıcı ve gelişimi destekleyen bir eyleme dönüşür.

Oyun buluşmaları bire bir veya sosyal oyun (birden çok çocuğun katılımı ile) yapılabilir. Buluşmalar zoom platformunda uzaktan yapılır. Karşılıklı etkileşimi yüksek hareketli buluşmalardır.

Birebir oyun buluşmaları minimum 40 dakika, sosyal oyun buluşmaları minimum 50 dakika sürer.
E Bültene Kayıt Ol Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak için lütfen e-bültene kayıt olunuz.